سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی
عفاف و حجاب شیعه
میگویند امانت زن مسلمان عفتـــ اوست،که “حــجــابــــ” مهمترین رکنــــ اوستـــــ. میگویند چادر مـردها پلک های آن هاست! نگاهت را از نامحرم حفظ کن!!!

 

امام جواد

 

 


همانگونه که پیامبران برای ادعای خود یعنی «نبوت» معجزه داشتند؛ هر امامی نیز برای اثبات امامت خود از امور خارق العاده ای که فراتر از توان بشری است به نام معجزه بهره برده است. بنابراین امامان علاوه بر تصریح امام قبل از خود بر جانشین بودن بر منصب امامت، در برهه هایی از زمان برای نشان دادن قدرت امامت معجزاتی را برای مردم به ارمغان آورده اند.


امام محمد تقی صلوات الله علیه نیز در همین راستا از خود معجزاتی بروز داده اند که باعث روشنی چشم و اطمینان قلوب شیعیان و از طرفی موجب اسکات دشمنان و معاندان و منکران جایگاه حضرت شد.

 

نمونه هایی از این معجزات، از جمله خبر دادن از درون افراد، آگاهی از غیب، خبر از آینده، استجابت دعا، تصرّف در طبیعت و... در ذیل آمده است.

آگاهی از غیب

داود بن قاسم جعفرى گوید: بر حضرت جواد علیه السّلام وارد شدم، و با من سه نامه بود که نویسنده آنها را فراموش کرده بودم، و از این جهت بسیار محزون شدم، حضرت یکى از آن نامه‏ها را از من گرفت و فرمود: این مربوط به ریان بن شبیب است، و دیگرى را برداشتند و فرمودند: این از محمّد بن حمزه است، و سومى را برداشتند و فرمودند: این هم از فلان کس است.

من از این جهت مبهوت شدم، حضرت نگاهى به من کردند و تبسم فرمودند. [1]

ادامه مطلب...
نوشته شده توسط : شهرزاد

      
دوشنبه 91/7/17 8:29 ع

روز زیارتی امام رضا

 23 ذی قعده روز زیارتی حضرت رضا(ع) است. زیارت یکی از ویژگی های فرهنگ تشیع است و دست کم می توان گفت در هیچ یک از مذاهب اسلامی «زیارت» از چنین جایگاهی برخوردار نیست. احادیث بسیاری از ائمه اطهار(ع) در آداب زیارت وارد شده و فلسفه و هدف آن تبیین شده است.
علمای شیعه نیز از همان قرن های آغازین ادعیه و زیارات وارده را گردآوری کرده اند. کتاب ارجمند کامل الزیارات یکی از این آثار کهن و برجسته است. در این کتاب آداب زیارت امام رضا(ع) چنین روایت شده است:هرگاه به زیارت قبر علی بن موسی الرضا(ع) در توس رفتی هنگام خروج از منزلت غسل کن و در وقت غسل بگو: خدایا من را پاک و دلم را پاکیزه نما، سینه ام را فراخ کن، و مدح و ستایش خودت را بر زبانم جاری کن، زیرا هیچ قوه و نیرویی وجود ندارد مگر به واسطه تو، خدایا این غسل را برای من پاک کننده و شفاء و نور قرار بده.
و هنگامی که از منزل خارج شدی جنب درب بایست و بگو:
ادامه مطلب...
نوشته شده توسط : شهرزاد

      

بقاع متبرکه بهترین مکان اثرگذار در مقابله با جنگ نرم هستند

بقاع متبرکه بهترین مکان اثرگذار در مقابله با جنگ نرم هستند

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت:بقاع متبرکه و امامزادگان بهترین مکان برای تبلیغ و اثرگذاری در مقابله با جنگ نرم هستند.

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل اوقاف استان با ایشان اظهار داشت: وظیفه اصلی اوقاف انجام برنامه های فرهنگی است و ما با تمام توان از اوقاف حمایت خواهیم کرد.

خجسته با بیان اینکه مردم با عشق و ارادت و نهایت احساسات به زیارت امامزادگان مشرف می شوند افزود: مؤثرترین و اثرگذارترین مکانها برای اجرای برنامه های فرهنگی آستان مقدس امامزادگان و مساجد است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما در جنگ سخت بر دشمنان غلبه کردیم اما دشمنان در جنگ نرم قصد دارند فرزندان ما را از ما بگیرند و به جوانان ما ضربه بزنند و بقاع متبرکه و امامزادگان بهترین مکان برای تبلیغ و اثرگذاری در مقابله با جنگ نرم هستند.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی هزینه آب و برق و گاز مساجد و حسینیه های شهری رایگان است افزود: این قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی است و دولت موظف به اجرای آن می باشد و در صورت عدم اجرای این قانون توسط ارگانها و نهادهای مربوطه با آنها برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان نیز در این نشست با اشاره به پتانسیل بسیار بالای امامزادگان برای اجرای برنامه های فرهنگی و جذب جوانان و نوجوانان گفت: متأسفانه موضوعی به نام اعتبارات استانی برای امامزاده ها وجود ندارد و آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) در وسط شهر همدان تا کنون هیچگونه اعتبار دولتی دریافت نکرده است.

حجت الاسلام محمد صالحی با بیان اینکه در سال گذشته 10هزار نفر در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کردند افزود: با برنامه ریزی های بعمل آمده امسال انشاءالله تعداد شرکت کنندگان این دوره از مسابقات قرآن کریم را به 30 هزار نفر می رسانیم.
/2759/


نوشته شده توسط : شهرزاد

      

تکریم امام زادگان در میقات الرضا باید ما را به امامت و ولایت برساند

تکریم امام زادگان در میقات الرضا باید ما را به امامت و ولایت برساند

نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: تکریم امام زادگان به صورت میقات الرضا (ع) باید ما و زائران حرم رضوی را به راه امامت و ولایت برساند و باعث درک این جایگاه شود.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان اوقاف وامور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین ?علی محمدی? در دومین همایش ملی میقات الرضا (ع) در گرگان افزود: در این طرح باید افکار، اخلاق و سیاست رضوی مورد تعلیم و تربیت قرار گیرد.

ادامه مطلب...
نوشته شده توسط : شهرزاد

      
پنج شنبه 91/7/6 11:52 ع

امام رضا (ع)

شفایافته: آندره (رضا) سیمونیان
اهل ازبکستان، مقیم همدان
نوع بیمارى: لال
آندره ـ آندره!

شنید که کسى او را به نام صدا مى کند. صدایى که از جنس خاک نبود آبى بود، آسمانى بود، آندره از خواب بیدار شد.
نگاهش بى تاب و هراسان به هر سو دوید، اما همه در خواب بودند. جز خادم پیرى که کمى آن سوتر ایستاده بود و خیره نگاهش مى کرد. پیرمرد که متوجه حالات آندره شده بود به سویش آمد و با لبخندى مهربان روبه روى او ایستاد:
ـ چى شده پسرم؟ آندره سکوت کرد، اما دلش هواى فریاد داشت؛ هواى گریه. دوست داشت خودش را در آغوش پیرمرد بیاندازد و گریه کند، از ته دل فریاد برآورد، شیون کند. بغض بد جورى گلویش را گرفته بود، دلش مى خواست آن را بترکاند و عقده هایش را خالى کند.
پیرمرد روبه روى او نشست. دستى به شانه اش زد و دوباره پرسید:چیزى شده؟ آندره وامانده از خواب، خود را در آغوش پیرمرد انداخت، دیگر طاقت نیاورد. هاى هاى گریه کرد، پیر مرد دستى به پشت آندره زد و گفت:
ـ گریه نکن فرزندم، فریاد بزن، گریه عقده ها رو خالى مى کند، درد رو تسکین مى ده، گریه کن. آندره همچنان مى گریست. حالا دیگر همه بیدار شده بودند و با نگاههاى پر سؤال، آندره را مى نگریستند، پیرمرد پرسید: چى شده؟ تعریف کن.
ادامه مطلب...
نوشته شده توسط : شهرزاد

      

حرم حضرت معصومه

سرت را به شیشه پنجره تکیه داده‌ای. ماشین هرلحظه به شهر نزدیک‌ترمی‌شود، دلت هوای او را کرده بود که پا در سفر گذاشتی. از بلندای جاده به شهر خیره می‌شوی نگاهت از روی ساختمان‌ها می‌گذرد. چشمان تشنه‌ات در التهاب عطش می‌سوزند. چیزی را می‌کاوند که خود نمی‌دانی. در تابش نور آفتاب تشعشع خیره‌کننده «گنبد طلایی» حرمش چشمانت را به آتش می‌کشد. نگاه تشنه‌ات بر روی گنبد قفل می‌شود، می‌ماند. گویی به آنچه می‌طلبیده رسیده است... 

مطاف ملائکه الله 

جذبه محبت کریمه، امان فکر کردن به غیر را از تو گرفته است. توان ایستادن نداری، تا لحظه‌ای دیگر بر دروازه حرمش خواهی بود. بیقرار، بیخود از خود، دل هوای پرواز می‌کند، بی‌تاب از ماندن. چشم‌ها بهانة باریدن می‌گیرند. زبان زمزمه نیایش پیدا می‌کند و دست‌هایت تشنة قنوت دعا می‌شوند. ضرباهنگ قلبت با پایت درهم می‌آمیزد، کسی تو را به خود می‌خواند... 

ادامه مطلب...
نوشته شده توسط : شهرزاد

      


پیامهای عمومی ارسال شده

+ سلام لطفا توجه کنید جالبه . مطالبی که من و خیلی از دوستان میذاریم مثلا از خیبر آنلاین و یا باشگاه خبرنگاران خبر می دن که مطلب شما در خیبر آنلاین و ... منتشر شد . ولی متاسفانه و با انتقاد خیلی زیاد از دبیران این دوره که هر کدام به دو سه تا وبلاگ چسبیدند باید عرض کنم که این راهش نیست .همین+ عشق است سید علی+ به روز رسانی وبلاگ. امام زاده حسین ابن موسی الکاظم(ع)

منوی اصلی
مطالب پیشین
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان

ویرایش
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز : 21
  • بازدید دیروز : 41
  • کل بازدید : 73907
  • تعداد کل یاد داشت ها : 77
  • آخرین بازدید : 99/7/8    ساعت : 2:57 ص
درباره
شهرزاد[307]

امیرمؤمنان علی علیه السلام :«صِیانةُ المَرأةِ اَنْعَمُ لِحالِها وَأدْوَمُ لِجَمالِها» عفاف و حجابِ زن، حالِ روزِ او را خوشتر،و زیبایی‌اش را پایدارتر می‌کند.غررالحکم، ح5820

ویرایش
جستجو


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
کاربردی
ابر برچسب ها