سفارش تبلیغ
صبا ویژن
عفاف و حجاب شیعه
میگویند امانت زن مسلمان عفتـــ اوست،که “حــجــابــــ” مهمترین رکنــــ اوستـــــ. میگویند چادر مـردها پلک های آن هاست! نگاهت را از نامحرم حفظ کن!!!

 

خیرخواهی رمز موفقیت
اگر از روی خیرخواهی تذکر دهیم نه به قصد تخریب و ضایع کردن بدون تردید این نیت ما را، مخاطب نیز درک می کند البته وقتی با این قصد تذکر می دهیم، گفتار و رفتار ما گویای نیت قلبی ما خواهد بود.

امر و نهی

احترام به فهم دیگران آغازی خوش
باید توجه داشته باشیم ممکن است به کسی که می خواهیم تذکر دهیم و او را به کار نیک و پسندیده ای دعوت کنیم یا از کار زشت و ناپسندی باز داریم چه بسا در بسیاری موارد دیگر او از ما بیشتر بداند و بفهمد و فقط در این مورد مرتکب خطا شده است. به همین خاطر در هنگام تذکر دادن لازم است به کرامت شخصیت و انسانیت مخاطب احترام بگذارید. 

شناخت و آگاهی مایه اطمینان
کسی که در مقام تذکر دهنده قرار می گیرد نسبت به آن موردی که می خواهد تذکر دهد باید از لحاظ شرعی و قانونی و حتی عرفی اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشد.

کنکاوی سد ارتباط
باید توجه داشت که امر به معروف و نهی از منکر با کنکاوی یا به اصطلاح عرف" فضولی " مغایرت دارد البته وقتی یک شهروند عملی انجام می دهد که بدون زحمت و تلاش خاصی در منظر دیگران قرار می گیرد در حقیقت از دایره حریم خصوصی پا بیرون نهاده و این اجازه را به دیگران داده است تا در مورد عمل و رفتار وی ارزیابی و قضاوت کنند.

 

صبر کلید کامیابی
اول آنکه در مقابل ناملایمات و سختی های احتمالی انجام این عمل خداپسندانه باید صبر پیشه کرد و استوار باقی ماند و دوم آنکه نباید بی جهت با عجله و شتابزدگی دست به این اقدام زد.

عدم اصرار

باید بدانیم که وظیفه ما تذکر دادن است و نباید بی جهت برآن اصرار ورزیم.

 ساده اما هنرمندانه

در امر به معروف و نهی از منکر باید مانند هر اثر هنری تلاش کرد تا محتوایی خوب در شکلی اثرگذار به مخاطب ارائه شود به همین خاطر است که حتی برای یک موضوع نمی توان از یک روش ثابت استفاده کرد بلکه لازم است با نگاهی به مخاطب و شرایط حاکم بر زمان ارتباط، روش مناسب و شایسته ای را برگزید.

ستاد احیا’ امر به معروف و نهی از منکر استان قم

 


نوشته شده توسط : شهرزاد

      

میقات هشتم

دوست داشتن به دله، بی خیال ظاهر
بهش گفتم: امام زمان عج رو دوست داری؟
گفت: آره ! خیلی دوسش دارم 
گفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟
گفت: آره!
گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟
گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دله 
گفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میاد
گفت: چرا؟
براش یه مثال زدم:گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری و می بینی بله!!!! آقا نشسته و داره به دختره دل میده و قلوه می گیره.عصبانی میشی و بهش میگی: ای نامرد! بهم خیانت کردی؟بعد شوهرت بلند میشه و بهت میگه : عزیزم! من فقط تو رو دوست دارم. 

بعد تو بهش میگی: اگه منو دوست داری این دختره کیه؟ چرا باهاش دوست شدی؟ چرا آوردیش رستوران؟ 
اونم بر می گرده میگه: عزیزم ظاهر رو نبین! مهم دلمه! دوست داشتن به دله…

دیدم حالتش عوض شده !
بهش گفتم: تو این لحظه به شوهرت نمیگی: مرده شور دلت رو ببرن؟ تو نشستی با یه دختره عشقبازی می کنی بعد میگی من تو دلم تو رو دوست دارم؟ حرف شوهرت رو باور می کنی؟
گفت: معلومه که نه! دارم می بینم که خیانت می کنه ، چطور باور کنم؟ معلومه که دروغ میگه 
گفتم: پس حجابت….اشک تو چشاش جمع شده بودروسری اش رو کشید جلوبا صدای لرزونش گفت: من جونم رو فدای امام زمانم می کنم ، حجاب که قابلش رو نداره 
از فردا دیدم با چادر اومده گفتم: با یه مانتو مناسب هم میشد حجاب رو رعایت کرد!خندید و گفت: می دونم ! ولی امام زمانم چــــــادر رو بیشتر دوست داره می گفت: احساس می کنم آقا داره بهم لبخنــــــــــد می زنه
برچسب ها : دوست داشتن  , حجاب  , امام زمان (ع)  ,نوشته شده توسط : شهرزاد

      

 وقتی وارد شلمچه شدم با یکی از شهدای گمنام عهد بستم. به کلی تغییر کردم و هویتم عوض شده، اخلاقم و کردارم. الان حس می کنم فقط یک روزه که متولد شدم و نوزادی معصوم و پاک و بی گناه هستم.

اروندکنار - فاو
دختران دبیرستانی حوزه دانش آموزی حضرت زینب سلام الله علیها از یاسوج که به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند، در پایان سفر معنوی خود به سرزمین های نور، "دلنوشته ای به شهیدان" را بر صفحه نگاشته اند. این دلنوشته ها تحت عنوان "قلم های عاشق" و به صورت روزانه از نگاه محبت آمیز شما خواننده محترم می گذرد.

**********

من دختری 17 ساله از یاسوج هستم.
خدا شاهد است قبل از اینکه وارد اهواز بشوم شخصیت دیگه ای بودم، اما لحظه ای که وارد شدم یه حس خیلی عجیبی به من دست داد. 
به کلی اون شب تغییر کردم و اما به خصوص دیروز که به اروندکنار و شلمچه رفتیم. 
وقتی وارد شلمچه شدم با یکی از شهدای گمنام عهد بستم. 
به کلی تغییر کردم و هویتم عوض شده، اخلاقم و کردارم.
الان حس می کنم فقط یک روزه که متولد شدم و نوزادی معصوم و پاک و بی گناه هستم. 
امیدوارم که هر کس این دلنوشته رو می خونه درکم کنه، برام دعا کنه که سال دیگه همین روز و همین تاریخ بیام رو قبر برادران عزیزمون که به شهادت رسیدن تولد یک سالگی ام رو بگیریم و خوش حال بشیم باهم.
نیایش: 
شهیدان عزیز 
به عنوان هم درد و هم زبون برای کلیه دوستان آمرزش گناه می کنم و از همگی خواهش می کنم به راه راست هدایت شوند. 

ف سلائی

**********
شهدا را یاد کنیم حتی با یک صلوات.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

منبع : پایگاه مقاومت بسیج سایبری http://basijecyber.blogfa.com/post/439

 
برچسب ها : راهیان نور  , دختر 17 ساله  , اهواز  , یاسوج  , شهدای گمنام  , شلمچه  , گناه  ,نوشته شده توسط : شهرزاد

      


پیامهای عمومی ارسال شده

+ سلام لطفا توجه کنید جالبه . مطالبی که من و خیلی از دوستان میذاریم مثلا از خیبر آنلاین و یا باشگاه خبرنگاران خبر می دن که مطلب شما در خیبر آنلاین و ... منتشر شد . ولی متاسفانه و با انتقاد خیلی زیاد از دبیران این دوره که هر کدام به دو سه تا وبلاگ چسبیدند باید عرض کنم که این راهش نیست .همین+ عشق است سید علی+ به روز رسانی وبلاگ. امام زاده حسین ابن موسی الکاظم(ع)

منوی اصلی
مطالب پیشین
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان

ویرایش
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز : 21
  • بازدید دیروز : 41
  • کل بازدید : 73907
  • تعداد کل یاد داشت ها : 77
  • آخرین بازدید : 99/7/8    ساعت : 2:53 ص
درباره
شهرزاد[307]

امیرمؤمنان علی علیه السلام :«صِیانةُ المَرأةِ اَنْعَمُ لِحالِها وَأدْوَمُ لِجَمالِها» عفاف و حجابِ زن، حالِ روزِ او را خوشتر،و زیبایی‌اش را پایدارتر می‌کند.غررالحکم، ح5820

ویرایش
جستجو


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
کاربردی
ابر برچسب ها